jana_matysov.jpg

Jana Matysová

Lektorka ajurvédy
Ahoj.
Som Jana Matysová.
Vyrastala som v malej dedinke na Orave. Študovala som za zdravotnú sestru a v tomto odbore som pracovala 21 rokov. Neostala som pri strednej škole, ale vyštudovala som aj ošetrovateľstvo a svoje vzdelanie som doplnila aj špecializáciou. Dá sa povedať, že z tohto odboru mám dostatok vedomostí a skúseností. Potom som sa rozhodla, že pojdem pracovať do AT. Už v tomto čase ma zaujímala prírodná liečba.Keď som mala zdravotný problém uprednostňovala som  čaje a bylinky. A raz mi prišla pod ruku ajurvéda. Bola som v kníhkupectve a tam som si kúpila prvú knižku o ajurvéde. Začala som si čítať, získavať informácie z rôznych zdrojov.
Zistila som, že ajurvéda sa dá študovať a tak som sa stala študentom ajurvédy. Ešte pred tým som si spravila kurz ajurjógy, kde som získala vedomosti o tom ako pomocou jógových techník harmonizovať dóše. A tu sa začali napĺňať moje sny. Jóga, ajurvéda a védska astrológia sú starodávne múdrosti spájané v jedno. Kráčajú spolu a sú nerozlučiteľné, tak som študovala aj védsku astrológiu.
Súčasne sa mi podarilo absolvovať aj ajurvédsky pobyt na SríLanke.Teda informácie a vedomosti som získavala z viacerých zdrojov. V súčasnosti pracujem aj ako zdravotná sestra.
Verím, že kde je vôľa, tam je cesta. Tiež aj v to, že zdravotníctvo a ajurvéda sa dokážu krasne dopĺňať. Zdravie je najvyššia hodnota a získanie vedomostí na jeho udržanie je najlepšia investícia času a energie.
Som veľmi vďačná, že sa mi dostalo poznanie véd  a že môžem šíriť toto poznanie.